O Ośrodku

Harcerski Ośrodek Wypoczynkowy Hufca ZHP Chorzów, to teren o powierzchni około         10 ha. Położony jest z  dala od wszelkich centrów przemysłowych, wśród terenów leśnych  o specyficznym mikroklimacie.Otaczające lasy charakteryzują się bogatym runem, a sam ośrodek dysponuje własnym ujęciem czystej, na bieżąco badanej wody.

Ośrodek jest obiektem całorocznym i całodobowym. W okresie zimowym dysponuje miejscami w budynku. W okresie wiosennym, letnim i jesiennym dodatkowo udostępniane są domki oraz pawilon kempingowy.

Posiadamy bogate wyposażenie techniczne, umożliwiające organizację wielu form wypoczynku dla dorosłych, dzieci i młodzieży, takie jak: sprzęt strzelecki (łuki, paintball, wiatrówki), sprzęt pływający (kajaki), obiekty sportowe (boisko do siatkówki, piłki nożnej, koszykówki).

Lokalizacja ośrodka pozwala na organizację ciekawych wycieczek między innymi do Częstochowy, Lublińca, Kluczborka, Tarnowskich Gór, Opola, Olesna Śl., Krasiejowa.          W niedalekim pobliżu znajdują się szlaki turystyczne, takie jak Szlak Drewnianego Budownictwa Sakralnego, Szlak Józefa Lompy. Jest to również doskonałe miejsce  odpoczynku dla pielgrzymów na Jasną Górę oraz do innych  miejsc sakralnych.

Naszym atutem jest domowa i smaczna kuchnia – menu uzgadniane każdorazowo                z odbiorcą naszych usług oraz konkurencyjne ceny – uzależnione od indywidualnych negocjacji.

Zapraszamy do zakładki GALERIA, gdzie będziecie Państwo mogli zobaczyć poszczególne obiekty, którymi dysponujemy.