Wypoczynek letni

Ofertę naszą kierujemy do drużyn, szczepów, hufców oraz innych środowisk spoza ZHP, które poszukują bazy na zorganizowanie własnego obozu / kolonii w trakcie letnich wakacji.

W ramach opłaty zapewniamy:

• ZAKWATEROWANIE – w namiotach typu „10-tka” (wyposażonych w drewniane podłogi, półki, łóżka typu „kanadyjka”/ łóżko polowe, materac, koc) lub w domkach kempingowych (wyposażonych w łóżka, szafę, stolik);
  • WYŻYWIENIE – zabezpieczamy cztery posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja, podwieczorek). Posiłki podawane są na zastawie będącej na wyposażeniu Ośrodka. Uczestnik jest zobowiązany jedynie posiadać własny kubek i sztućce. Posiłki spożywane są na jadalni obozowej.
  • OPIEKĘ MEDYCZNĄ – całodobową opiekę pielęgniarską oraz lekarzem na wezwanie. Ponadto w przypadkach wymagających konsultacji specjalistycznych korzystamy            z usług szpitala w Oleśnie Śląskim;
  • ZAPLECZE SANITARNE – ubikacje toi-toi, umywalnie z ciepłą i zimna wodą oraz dostęp do obozowego pawilonu sanitarnego z prysznicami;
  • KORZYSTANIE Z INFRASTRUKTURY OŚRODKA – dowolny dostęp do sprzętu oraz obiektów sportowych – boisk do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki.

UWAGA !  POZOSTAŁE  WAŻNE  INFORMACJE !!!

Komenda Ośrodka gwarantuje bezpłatny udział w imprezach programowych organizowanych przez Ośrodek oraz pomoc programowa i organizacyjną. Bezpłatny jest dostęp do świetlic, sprzętu audio – video oraz sprzętu nagłaśniającego, kajaków.

Ponadto pomagamy w zakupie drewna na pionierkę obozową, w organizacji jazd konnych, czy też przejażdżek brydżką.

Ośrodek nie dysponuje własnym autobusem, natomiast na bieżąco współpracuje z kilkoma firmami przewozowymi, dysponującymi autobusami i minibusami. Ośrodek na zamówienie organizatora obozu może zorganizować transport do Ośrodka ze stacji PKP w Oleśnie Śląskim oraz zorganizować transport grupy na planowane w trakcie obozu wycieczki krajoznawcze.

Z miejsc atrakcyjnych turystycznie, gdzie warto pojechać na wycieczkę w trakcie obozu, polecamy między innymi:

• Olesno Ślaskie – ciekawa architektura miasteczka, do zwiedzenia Muzeum Miejskie, możliwość zwiedzenia współpracującej z nami jednostki Państwowej Straży Pożarnej, aquapark „Oleska Laguna”;
  • Opole – zabytki architektury, opolskie ZOO, opolski amfiteatr;
  • Kluczbork – między innymi ciekawe Muzeum Pszczelarstwa;
  • Częstochowa – wizyta w Klasztorze Jasnogórskim;
  • Tarnowskie Góry – między innymi zwiedzanie zabytkowej kopalni srebra „Biały Orzeł”;
  • Krasiejów – super zabawa w Parku Dinozaurów JuraPARK Krasiejów.

Na terenie Ośrodka nie ma możliwości nocowania osób trzecich (gości kadry lub rodziców uczestników obozu). Szczegółowe uregulowania dotyczące zasad pobytu na terenie Ośrodka i korzystania z infrastruktury Ośrodka zawarte są w regulaminie Ośrodka.