Wypoczynek zimowy

Ofertę naszą kierujemy do drużyn, szczepów, hufców oraz innych środowisk spoza ZHP, które poszukują bazy na zorganizowanie własnego obozu / kolonii w trakcie ferii zimowych.

W ramach opłaty zapewniamy:

• ZAKWATEROWANIE – w budynku, w pokojach wieloosobowych. Dziewięć pokoi wyposażonych w szafy, tapczany i łóżka piętrowe. 5 pokoi jest trzyosobowych, 2 pokoje czteroosobowe, i po jednym pokoju dwu oraz siedmioosobowym.
  • WYŻYWIENIE – zabezpieczamy cztery posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja, podwieczorek). Posiłki podawane są na zastawie będącej na wyposażeniu Ośrodka.  Posiłki spożywane są na jadalni w budynku.
  • ZAPLECZE SANITARNE –  sanitariaty damskie i męskie (wc, umywalki, prysznice).
  • KORZYSTANIE Z INFRASTRUKTURY OŚRODKA – dowolny dostęp do sprzętu oraz obiektów sportowych, świetlicy oraz sali kominkowej.

UWAGA !  POZOSTAŁE  WAŻNE  INFORMACJE !!!

Bezpłatny jest dostęp do świetlic, sprzętu audio – video oraz sprzętu nagłaśniającego.

Ponadto pomagamy w zakupie drewna na pionierkę obozową, w organizacji jazd konnych, czy też przejażdżek brydżką / kuligiem.

Ośrodek nie dysponuje własnym autobusem, natomiast na bieżąco współpracuje z kilkoma firmami przewozowymi, dysponującymi autobusami i minibusami. Ośrodek na zamówienie organizatora obozu może zorganizować transport do Ośrodka ze stacji PKP w Oleśnie Śląskim oraz zorganizować transport grupy na planowane w trakcie zimowiska wycieczki krajoznawcze.

Z miejsc atrakcyjnych turystycznie, gdzie warto pojechać na wycieczkę w trakcie zimowiska, polecamy między innymi:

• Olesno Ślaskie – ciekawa architektura miasteczka, do zwiedzenia Muzeum Miejskie, możliwość zwiedzenia współpracującej z nami jednostki Państwowej Straży Pożarnej, aquapark „Oleska Laguna”;
  • Opole – zabytki architektury, opolskie ZOO, opolski amfiteatr;
  • Kluczbork – między innymi ciekawe Muzeum Pszczelarstwa;
  • Częstochowa – wizyta w Klasztorze Jasnogórskim;
  • Tarnowskie Góry – między innymi zwiedzanie zabytkowej kopalni srebra „Biały Orzeł”;
  • Krasiejów – super zabawa w Parku Dinozaurów JuraPARK Krasiejów.

Na terenie Ośrodka nie ma możliwości nocowania osób trzecich (gości kadry lub rodziców uczestników zimowiska). Szczegółowe uregulowania dotyczące zasad pobytu na terenie Ośrodka i korzystania z infrastruktury Ośrodka zawarte są w regulaminie Ośrodka.